4 místa, kde se v Praze plní přání

Víte, kde si v Praze můžete přát přání a podle legend se vám splní? Vím o minimálně 4 místech, pojďte nahlédnout. Tři z nich jsou přístupná veřejnosti zdarma, na čtvrté je třeba uhradit vstupné.

Místa v Praze, kde se podle legend plní přání
1.


Sochu Jana Nepomuckého na Karlově mostě denně obléhají turisté, kteří se pro “štěstí” dotýkají reliéfů s výjevy ze světcova života. Zázračnou moc plnit přání má však jen kovový kříž umístěný na zábradlí mostu.

Karlův most s dětmi: jak si správně přát
Postup jak si správně přát na Karlově mostě najdete – TADY!

2.

Nenápadně, ve stínu Palladia stojí na námětí Republiky klášterní kostel sv. Josefa. Lidé tam chodí se svým přáním za Judou Tadeášem. Nejen v modlitbě, ale prostřednictvím i lístečku zastrčeného za oltář. Svatý Juda Tadeáš je totiž zvláštním ochráncem v nouzi a beznadějných případech.

Kam v Praze s dětmi: Kde si v Praze přát přání?
Do těchto dveří chodí lidé za Tadeáškem.

Kostel sv. Josefa náleží ke kapucínskému klášteru. Kapucinát na Hradčanech nabízí krátkodobé ubytování pro všechny, kteří hledají nocleh v centru Prahy za přijatelnou cenu.

Tipy na netradiční ubytování v Praze pro rodiny s dětmi

Vstup do dvora zdobí sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Františka Serafinského. Na uzavřeném malém dvorku najdete vedle sochy Judy Tadeáše plastiky dvou andělů. Sochu Svatého Juda Tadeáše, svatého Jana Nepomuckého i Františka Serafinského můžete s dětmi najít také na Karlově mostě.

3.

Pošeptat své přání můžete i Pražskému Jezulátku. Najdete jej v kostele Panny Marie Vítězné pod Petřínem (Karmelitská ulice). Desky, které visí v kostele, vyjadřují poděkování těch, kterým nějakým způsobem pomohlo. Lidé Pražskému Jezulátku jako poděkování věnují nejrůznější dárky. K těm nejkrásnějším patří šatičky, které mu z vděčnosti posílají. Nejstarší dochované šaty jsou z roku 1700. Jedny mu věnovala i samotná císařovna MarieTerezie.

Podrobnější informace k návštěvě kostela najdete – TADY!

4.

Jediné místo, kam musíte pro své přání uhradit vstupné je Starý židovský hřbitov, který je unikátní památkou světového významu. Prostřednictvím nápisů a symbolů vytesaných na náhrobcích je důležitým zdrojem informací o životě v Pražském ghettu.

Nahlédnout můžete okénkem z ulice 17. listopadu.

Pohřben zde byl i rabi Löwa. Legenda vypráví, že nezemřel docela, že sedí ve své hrobce, čte knihy a přání, která lidé zapsaná na lístečcích, vsouvají do jeho hrobky. Nejvroucnější z nich pak plní. Svůj papírek s ručně psaným přáním zde položila i Michelle Obama při návštěvě Prahy v roce 2009.

Více o životě rabi Löwa se dozvíte, vydáte-li se s dětmi po stopách Golema. Více info – TADY!

O Praze: Praha - obrazový průvodce
Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Víte, že každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti?

Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze.

Napsat komentář